Wspierać rozwój
- chronić dziedzictwo

Florarium Christianum

Projekt organizowany w związku z 1050.
rocznicą Chrztu Polski.

Kapliczki Małopolski

Projekt opracowania internetowej bazy
kapliczek Województwa Małopolskiego.

Cudowna Moc Bukietów

Konkurs na najpiękniejszy bukiet z okazji
święta Najświętszej Maryi Panny.

Projekt SOS Kraków

Promowanie wśród mieszkańców Krakowa
indywidualnej odpowiedzialności za miasto.

O stowarzyszeniu

W dniu 10 marca 2005 r. powołane z inicjatywy Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika oraz zespołu przygotowującego i realizującego program Kraków 2000 Europejskie Miasto Kultury, Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa uzyskało wpis do Krajowego Sądowego Rejestru Stowarzyszeń.

Główne cele Stowarzyszenia to:

1. Kultywowanie polskiej tradycji narodowej.
  2. Ochrona, wspieranie oraz promowanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionów Europy.
  3. Ochrona, wspieranie oraz promowanie środowiska naturalnego, tradycyjnego krajobrazu oraz idei zrównoważonego rozwoju.
  4. Ochrona, wspieranie oraz promowanie tradycyjnych zawodów i wyrobów rzemieślniczych, twórczości ludowej, produktów regionalnych.
  5. Popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego, ekologii oraz idei zrównoważonego rozwoju.
  6. Popularyzowanie oraz promowanie Małopolski.
  7. Popularyzowanie w kraju i za granicą Krakowa i regionu jako ważnego centrum kulturalno-naukowego.
  8. Propagowanie wiedzy z zakresu społeczeństwa obywatelskiego oraz z zakresu historii jednoczącej się Europy.
  9. Propagowanie wiedzy i promocja idei integracji europejskiej.
  10. Promowanie i wspieranie współpracy między regionami Europy.
  11. Ukazywanie wzajemnych powiązań i wpływów kulturowych pomiędzy sąsiadującymi regionami Europy.

Władze Stowarzyszenia: Członkowie Zarządu: Liliana Sonik- Prezes, Aleksandra Ochocka, Ziemowit Pochitonow, Jan Cięciak.
Komisja Rewizyjna: Urszula Ściążko, Dorota Dziewońska-Pajor, Danuta Skóra.

Tak, akceptuję